Yenilendik

Uluslararası Medya ve İletişim Araştırmaları Hakemli Dergisi – MEDIAJ (e-ISSN: 2757-6035), Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, Aralık ve Nisan ayları olmak üzere yılda iki kez yayınlanan, hakemli bir e-dergidir. Yayın hayatına IV. Kuvvet Uluslararası Hakemli Dergi olarak, 2018 yılında başlayan MEDIAJ 2020 yılında, yeni bir bilimsel yaklaşım ve akademik bakış açısını hedefleyerek yenilenme sürecine girmiş, bu nedenle amaç ve kapsam değişikliğine gitme kararı almıştır.

MEDIAJ, yeni bilimsel yaklaşım ve bakış açısı ile uluslararası indekslerle uyumluluk temel prensibi dâhilinde bilimsel yayın kapasitesini arttırarak yayın hayatına devam etmektedir. TRDizin başvuru sürecinde olan MEDIAJ, ikili kör hakemlik sürecinin yürütüldüğü ve çalışmaların iThenticate programı aracılığı ile intihal denetimlerinin gerçekleştirildiği, kar amacı gütmeyen ve açık yayıncılık prensiplerini benimseyen uluslararası hakemli bir dergidir. MEDIAJ yayın sürecinin hiçbir aşamasında, telif, yayın işleme, hakem bedeli vb. ücret talep etmemektedir. 

Veritabanı & Indeksler

1
2
3
1

MEDIAJ başta TRDizin olmak üzere, birçok ulusal ve uluslararası dizinin takip sürecindedir.

2

ÜAK Doçentlik Kriterleri Dahilinde, MEDIAJ’da yayınlanan çalışmalarınız 5 PUAN karşılığı değerlendirilmektedir.

3

Akademik Teşvik Kriterleri Dahilinde, MEDIAJ’da yayınlanan çalışmalarınız diğer uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makale kapsamında değerlendirilmektedir.